چهارشنبه, 1 اسفند 1397
عنوان : بهره برداری آزمایشی از پروژه آبرسانی به روستای یكه باغ
کد خبر : ۵۲۴
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۸/۰۲ 
ساعت : ۱۲:۳۸:۴
منبع خبر : روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم،

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم، مهندس سید احسان صائبی نیا معاون مهندسی و توسعه شرکت آب وفاضلاب روستایی قم گفت : پروژه آبرسانی به روستای یکه باغ بصورت آزمایشی مورد بهره برداری قرار گرفت.

مهندس صائبی نیا اظهار داشت: روستای یکه باغ  از روستاهای بخش سلفچگان استان قم  با جمعیتی بالغ بر 800  نفر و  249 مشترک آب و فاضلاب روستایی از سالهای قبل با مشکل کمبود آب مواجه بود که با مساعدت مسئولان و تلاش های مجموعه شرکت آبفار قم  از آب پایدار  بهره مند شد.

معاون مهندسی و توسعه شرکت آب وفاضلاب روستایی قم با اشاره به اینکه در ادامه این پروژه روستای سنجگان نیز به خط انتقال متصل خواهد شد گفت: این پروژه با اعتباری بالغ بر 43  میلیارد ریال از از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اجرا  شد.

وی افزود: احداث  9 کیلومترخط انتقال با لوله از جنس چدن داکتیل و پلی اتیلن ، یک باب مخزن 150 متر مکعبی و یک باب ایستگاه پمپاژ و  15 باب حوضچه شیرآلات از جمله مشخصات فنی این پروژه می باشد.

صائبی نیا در انتها از بهره برداری دائمی از این پروژه تا پایان سال خبر داد و گفت: انتقال آب به روستاهای استان، بسیار هزینه بر بوده و آب با هزینه بالایی به روستاها منتقل می شود. لذا از همه روستائیان عزیز تقاضا داریم در مصرف آب صرفه جوئی نموده و شرکت آب و فاضلاب روستائی را در تامین آب شرب سالم و پایدار روستاها یاری نمایند. 


تعداد بازدید : 164

بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0