جمعه, 16 خرداد 1399
  • ساعت : ۹:۱۱:۵۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ 
  • تعداد بازدید : 223
  • کد خبر : ۱۵۶۹
برگزاری دوره آموزشی امنیت كاربردی فن آوری اطلاعات (اكفا) در شركت آب و فاضلاب روستایی استان قم ؛
به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم، دوره آموزشی امنیت کاربردی فن آوری اطلاعات (اکفا) به همت معاونت پشتیبانی و منابع انسانی شرکت آبفار قم و با هدف آشنایی مدیران با مبانی امنیت در فضای مجازی با حضور جمعی از مدیران و کارکنان شرکت در محل سالن جلسات این شرکت برگزار گردید

برگزاری دوره آموزشی امنیت کاربردی فن آوری اطلاعات (اکفا) در شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم ؛

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم، دوره آموزشی امنیت کاربردی فن آوری اطلاعات (اکفا) به همت معاونت پشتیبانی و منابع انسانی شرکت آبفار قم  و با هدف آشنایی مدیران با مبانی امنیت در فضای مجازی با حضور جمعی از مدیران و کارکنان شرکت در محل سالن جلسات این شرکت برگزار گردید

 محمد عسگری معاون پشتیبانی و منابع انسانی شرکت آبفای روستایی استان قم گفت: مدرس این دوره آموزشی دکتر زارع معاون  مرکز آپا(آگاهی رسانی، پشتیبانی و امداد رایانه ای)دانشگاه قم  بوده که در آن حاضرین با انواع شبکه و کاربردهای آن، مفهوم امنیت شبکه و ابزارهای آن، هک و انواع هکر، عوامل ایجاد امنیت شبکه، شناخت تهدیدات و تهدیدگر و همچنین راهکارهای مقابله با آن به صورت کاربردی آشنا شدند.

عسگری امنیت اطلاعات را دور از دسترس قراردادن اطلاعات و سیستمهای اطلاعاتی از فعالیت‌های غیرمجاز معنی کرد و افزود: این فعالیت‌ها عبارتند از دسترسی، استفاده، افشاء، خواندن، نسخه برداری یا ضبط، خراب کردن، تغییر و دستکاری.

معاون پشتیبانی و منابع انسانی شرکت آبفای روستایی استان قم گفت: اطلاعات در سازمان ها بصورت روز افزون در حال گسترش بوده  بهره‌گیری از ابعاد گسترده آن در امر خدمات رسانی ، عنصری لاینفک در پیکره سازمان ها شده است  که از مهم ترین دارایی های آن سازمان به شمار می رود.

وی با اشاره به ضرورت امنیت عنوان کرد: حفاظت از دارایی های اطلاعاتی، امنیت بر حفظ و تداوم کسب و کار، آمادگی برای مواجه با حوادث، کاهش هزینه ها از دست دادن اطلاعات، افزایش تضمین اعتبار قانونی سازمان، برآورده ساختن الزامات و مقررات بالادستی و... از جمله موارد مهم در امنیت می باشد.

معاون پشتیبانی و منابع انسانی شرکت آبفای روستائی استان قم در پایان با اشاره به ثمرات مثبت اینگونه جلسات آموزشی در ادارات گفت: امید است با افزایش سطح دانش و آگاهی شرکت کنندگان از طریق برگزاری اینگونه دوره های آموزشی، شاهد نتایج مثبت و موثر آن در تمامی ادارات باشیم.

 

منبع خبر
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستائی استان قم
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.12.0
    V5.3.12.0