سه‌شنبه, 28 اسفند 1397
  • ساعت : ۹:۵۹:۳۶
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ 
  • تعداد بازدید : 179
  • کد خبر : ۵۲۱
جمع آوری و استانداردسازی 271 فقره انشعاب غیرمجاز در روستاهای استان قم
به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم، مهندس هادی صدرائی جواهری، رئیس اداره خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب روستائی استان قم گفت : در ادامه عملیات شناسايي انشعاب‌هاي غير مجاز، از ابتدای سال 1397 تاکنون 271 فقره انشعاب غیر مجاز شناسائی شده است.

جمع آوري و استانداردسازي 271 فقره انشعاب غيرمجاز در روستاهای استان قم

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم، مهندس هادی صدرائی جواهری، رئیس اداره خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب روستائی استان قم گفت : در ادامه عملیات شناسايي انشعاب‌هاي غير مجاز، از ابتدای سال 1397 تاکنون 271  فقره انشعاب غیر مجاز شناسائی شده است.

وی اظهار داشت: انشعابات غیر مجاز یکی از  مهمترین چالش های پیش روی شرکت های آب و فاضلاب بوده و شناسایی و جمع آوری این انشعابات جزو ضرورت ها و  اولویت های کاری شرکت آبفار قم می باشد.

مهندس صدرایی با اشاره به پیگیری مداوم این شرکت برای اصلاح اینگونه انشعاب ها تصريح كرد: وجود انشعاب هاي غيراستاندارد، علاوه بر تضييع حقوق مشتركان آب و افزایش آب بدون درآمد، موجب بروز آلودگي و حوادث و اتفاق‌هاي دیگری در قسمت انشعاب‌ و خطوط توزيع شبكه مي‌شود.

وي با اشاره به اين كه  مراجع عظام تقلید نیز هرگونه سوء استفاده از شبکه های آبرسانی را حرام دانسته اند، بيان داشت: هدر رفت آب، اتلاف وقت كاركنان، افزايش هزينه هاي نگهداري و بهره برداري، بروز مشكلات بهداشتي و نارضايتي مشتركين حقيقي از جمله مشكلات اين امر ناپسند است.

مهندس هادی صدرایی خاطرنشان كرد: مبلغ  هزینه آب بهای محاسبه شده برای 271 فقره انشعاب غيرمجاز شناسایی شده در بخشهای استان، بالغ بر 850 میلیون ریال بوده که این مبلغ به حساب شرکت واریز شده است.

این مقام مسئول در انتها با تاکید بر رعایت اصلاح الگوی مصرف آب گفت: میزان آب خسارتی انشعابات  غیر مجاز شناسایی شده مجموعا   73000 مترمکعب برآورد شده که این رقم بالایی بوده و امیدواریم  با حمایت مسئولین و تلاش و برنامه ريزي هاي مدون بتوانيم  برنامه های شناسایی و استاندارد سازی انشعابات غیر مجاز را با سرعت و جدیت بیشتری پیش ببریم.

منبع خبر
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستائی استان قم
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها