پنج‌شنبه, 31 مرداد 1398
  • ساعت : ۸:۳۱:۱۸
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ 
  • تعداد بازدید : 200
  • کد خبر : ۵۲۹
معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم تاکید کرد؛
ضرورت عایق‌بندی كنتور و تأسیسات آب
معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم با توجه به بارش برف و کاهش دمای هوا و یخبندان در برخی از نقاط استان بر عایق‌بندی کنتور و تإسیسات آب تأکید کرد.

معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم تاکید کرد؛

ضرورت عایق‌بندی کنتور و تأسیسات آب

معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم با توجه به بارش برف و کاهش دمای هوا و  یخبندان در برخی از نقاط استان بر عایق‌بندی کنتور و تإسیسات آب تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم ، مهندس سید احسان صائبی نیا، معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آبفای روستائی استان قم گفت: با توجه به بارش برف و کاهش دمای هوا و  ایجاد یخبندان در برخی از نقاط استان، یکی از مشکلاتی که همواره برای تاسیسات آبرسانی مشترکین به وجود می‌آید یخ‌زدگی و بدنبال آن ترکیدگی کنتورها و لوله‌های آب شرب است.

معاون نظارت بر بهره برداری  آبفای روستایی استان در ادامه گفت: به منظور جلوگیری از یخ‌زدگی کنتورها و تأسیسات آبرسانی و قطع آب، مشترکین باید نسبت به عایق‌بندی و محافظت از تأسیسات آبرسانی خود اقدام کنند.

مهندس صائبی نیا با بیان این که عایق‌بندی کنتورها و تأسیسات آبرسانی، اساسی‌ترین اقدام برای جلوگیری از یخ‌زدگی تاسیسات است افزود: برای عایق‌بندی کنتور و تاسیسات آبرسانی از پشم شیشه، گونی و الیاف مصنوعی می‌توان استفاده کرد.

وی با اشاره به این که مشترکین عزیز در نظر داشته باشند که در هنگام یخ‌زدگی کنتورها و لوله‌های آب شرب از ریختن آب جوش و روشن کردن آتش در محل یخ‌زدگی اجتناب نمایند گفت: بهترین روش برای جلوگیری از یخ‌زدگی کنتورها و تاسیسات آب پوشاندن آنها به شیوه مناسب و اصولی است تا از هرگونه خسارات مالی جلوگیری به عمل آید.

مهندس صائبی نیا در پایان  از مشترکین خواست، در صورت بروز هرگونه مشکل یخ‌زدگی تاسیسات آبرسانی خود، با ادارات آبفار بخش ها تماس گرفته تا موضوع پیگیری و مورد بررسی قرار گیرد.

منبع خبر
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستائی استان قم
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها