سه‌شنبه, 23 مهر 1398
  • ساعت : ۱۱:۱:۱۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۲/۱۷ 
  • تعداد بازدید : 227
  • کد خبر : ۵۴۲
جمع آوری و استانداردسازی 584 فقره انشعاب غیرمجاز در روستاهای استان قم
به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم، مهندس مهدی ستایش نهاد، رئیس اداره خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب روستائی استان قم گفت : در ادامه عملیات شناسايي انشعاب‌هاي غير مجاز، از ابتدای سال 1397 تاکنون 584 فقره انشعاب غیر مجاز شناسائی شده است.

جمع آوري و استانداردسازي 584 فقره انشعاب غيرمجاز در روستاهای استان قم

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم، مهندس مهدی ستایش نهاد، رئیس اداره خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب روستائی استان قم گفت : در ادامه عملیات شناسايي انشعاب‌هاي غير مجاز، از ابتدای سال 1397 تاکنون 584  فقره انشعاب غیر مجاز شناسائی شده است.

وی اظهار داشت: انشعابات غیر مجاز یکی از مهمترین چالش های پیش روی شرکت های آب و فاضلاب بوده و شناسایی و جمع آوری این انشعابات جزو ضرورت ها و  اولویت های کاری شرکت آبفار قم می باشد.

مهندس ستایش نهاد با اشاره به پیگیری مداوم این شرکت برای اصلاح اینگونه انشعاب ها تصريح كرد:  شرکت آبفار قم در سال جاری اقدام به عقد قرارداد شناسایی و استانداردسازی انشعابات غیر مجاز نموده و با برون سپاری فرآیند مقابله با انشعابات غیر مجاز، گامی مهم در جهت مقابله با این معضل برداشته و سرعت و نحوه برخورد با اینگونه انشعابات را بهبود بخشیده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: وجود انشعاب هاي غيراستاندارد، علاوه بر تضييع حقوق مشتركان آب و افزایش آب بدون درآمد، موجب بروز آلودگي و حوادث و اتفاق‌هاي دیگری در قسمت انشعاب‌ و خطوط توزيع شبكه مي‌شود.

وي با اشاره به اين كه  مراجع عظام تقلید نیز هرگونه سوء استفاده از شبکه های آبرسانی را حرام دانسته اند، بيان داشت: هدر رفت آب، اتلاف وقت كاركنان، افزايش هزينه هاي نگهداري و بهره برداري، بروز مشكلات بهداشتي و نارضايتي مشتركين حقيقي از جمله مشكلات اين امر ناپسند است.

رئیس اداره خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب روستائی استان قم در انتها با تاکید بر رعایت الگوی صحیح مصرف آب گفت: امیدواریم  با حمایت مسئولین و تلاش و برنامه ريزي هاي مدون بتوانيم  برنامه های شناسایی و استاندارد سازی انشعابات غیر مجاز را با سرعت و جدیت بیشتری پیش ببریم.

منبع خبر
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستائی استان قم
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها