جمعه, 16 خرداد 1399
  • ساعت : ۱۱:۵۵:۴۲
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ 
  • تعداد بازدید : 152
  • کد خبر : ۵۶۲
تجهیز مخازن وایستگاه‌های پمپاژ آب روستاهای استان به سیستم تله‌متری و تله‌كنترل
معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم در گفتگویی اعلام داشت: سیستم تله متری و تله کنترل کل مخازن وایستگا‌ه‌های پمپاژ اصلی روستاهای استان قم با همت و تلاش مهندسین شرکت آبفار قم راه اندازی شد.

تجهیز مخازن وایستگاه‌های پمپاژ آب روستاهای استان به سیستم تله‌متری و تله‌کنترل

معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم در گفتگویی اعلام داشت: سیستم تله متری و تله کنترل کل مخازن وایستگا‌ه‌های پمپاژ اصلی روستاهای استان قم با همت و تلاش مهندسین شرکت آبفار قم راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم ، مهندس سید احسان صائبی‌نیا، معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آبفای روستائی استان قم گفت: پراکندگی تاسیسات  آبرسانی روستایی همواره بعنوان یکی از مشکلات پیش روی شرکت های آبفار در ارائه خدمات مطلوب بوده است و استفاده از سیستم‌های کنترل از راه دور، راهکار فائق آمدن بر این مشکل می‌باشد که با لطف خداوند متعال و تلاش خالصانه مهندسین این شرکت در حال حاضر تاسیسات آبرسانی اصلی روستاهای استان قم به سیستم کنترل از راه دور مجهز شده و امیدواریم در آینده این سیستم در کل تاسیسات اجرا گردد.

معاون نظارت بر بهره‌برداری  آبفای روستایی استان در ادامه گفت: کنترل ارتفاع آب در حد مطلوب مورد نیاز، پایش آنلاین و 24 ساعته کلر باقیمانده و کدورت آب، روشن و خاموش نمودن پمپ‌های ایستگاه‌های پمپاژ و روشن و خاموش نمودن الکتروپمپ چاه‌های آب از مهمترین کارکرد‌های این سیستم می باشد.

مهندس صائبی‌نیا با بیان این که جلوگیری از هدر رفت آب از مهمترین اهداف این معاونت می‌باشد افزود: استفاده از سیستم تله‌کنترل در مخازن ذخیره آب باعث جلوگیری از سرریز مخازن شده و در کاهش هدر رفت آب نقش موثری دارد.

این مقام مسئول اذعان داشت: کاهش حوادث خطوط انتقال آب، توزیع پایدار آب در بین روستاهای مجتمع های آبرسانی، کمک به کاهش آب بدون درآمد و کاهش خطای اندازه گیزری ناشی از خطای انسانی از دیگر مزایای استفاده از سیستم تله متری و تله کترل آنلاین می باشد.

مهندس صائبی‌نیا در پایان با اشاره به نزدیک شدن به فصل زمستان گفت: یخ زدگی کنتور‌های آب یکی از معضلات شرکت آبفار در روستاهای مناطق سردسیر بوده و از مشترکین عزیز خواهشمندیم به توصیه ها و راهنمایی‌های کارشناسان این شرکت در خصوص عایق بندی کنتور‌های آب به منظور جلوگیری از یخ زدگی آن توجه فرمایند. 

منبع خبر
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستائی استان قم
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.12.0
    V5.3.12.0